Wielkie wejście

ABY MIEĆ WIELKIE WEJŚCIE NA WESELU, TRZEBA GOŚCI CZYMŚ ZASKOCZYĆ

Tradycją każdego wesela jest wielkie wejście pary młodej. Rodzice nowo poślubionych witają ich chlebem i solą. Niekiedy podaje się też dwa kieliszki: jeden z wodą, drugi z wódką. Osoba, której przypadnie trunek, będzie dominować w związku - tak mówi przesąd. Częściej jednak serwuje się szampana, którym wznosi się toast na początku wesela. Starosta dziękuje za przybycie, składa życzenia parze młodej i zaprasza do zabawy do białego rana.

Catering

Specjaliści od organizowania wesel i weselnego cateringu podpowiadają, że dobre wrażenie na gościach zrobi wręczenie im czekoladek przy wejściu. Do pudełka dołączona jest stosowna wizytówka z podziękowaniem od nowożeńców i życzeniami udanego spędzenia czasu.

Ale catering weselny obejmuje również inne elementy. Przede wszystkim serwuje się potrawy i dania dostosowane do pory roku, w jakiej odbywa się wesele. Wiadomo, że jedzenie istotnie wpływa na samopoczucie ludzi. Głód objawia się np. zdenerwowaniem, brakiem skupienia, zebrania myśli. Potrawy mogą dodać energii i ją odebrać, nasilić uczucie zmęczenia, ociężałości.

Zabawa

W związku z tym catering weselny jest tak skonstruowany, żeby zachęcać gości do zabawy, a nie ich zniechęcać. Latem na weselach podaje się głównie sałatki, przystawki, dania lekkie, chłodzące rozgrzany zabawą i pogodą organizm.

Inaczej jest zimą, gdy trzeba się rozgrzać, dlatego serwuje się potrawy duszone, smażone, ciepłe i wędzone. Wszystko na pewno będzie smakować gościom pod warunkiem, że zostanie przygotowane przez fachowców od kulinarnych uniesień.